Płynność inwestycji

Płynność inwestycji – czym jest i dlaczego jest ważna?

Płynność inwestycji – czym jest i dlaczego jest ważna?

Płynność inwestycji – czym jest i dlaczego jest ważna? Podczas inwestowania musimy pamiętać o kilku różnych czynnikach. Musimy wiedzieć w co inwestujemy, jakie są warunki danego rynku, oraz powinniśmy umieć oszacować ryzyko. Ważnym pojęciem jest również płynność.

Dlaczego inwestujemy?

To normalne, że martwimy się o nasze finanse i staramy się ograniczać straty. To właśnie dlatego oszczędzamy pieniądze, ale niektórzy wybierają inną opcje niż zwykłe odkładanie środków na konto oszczędnościowe. Mowa oczywiście o inwestycjach. Jeśli chcemy, aby nasz majątek był warty więcej niż jest teraz, to jest na to sposób. Musimy po prostu zainwestować w coś, co za jakiś czas będzie więcej warte niż jest teraz. Wydaje się proste, prawda? Niestety inwestowanie nie jest tak oczywiste, jak może się wydawać. Po pierwsze musimy umieć oszacować rentowność inwestycji, czyli prawdopodobieństwo w kwestii tego, czy przyniesie nam ona zysk. W tym celu dobrze byłoby zrobić badanie rynku oraz sprawdzić, co mówią agencje ratingowe.

Czym jest płynność inwestycji?

Płynność inwestycji odnosi się do tego, czy przedmiot naszej inwestycji można łatwo i szybko zamienić na gotówkę. Tak więc do inwestycji o wysokiej płynności możemy zaliczyć waluty, złoto czy kryptowaluty. Do aktywów o niskiej płynności zalicza się np. nieruchomości, którymi nie powinniśmy się zajmować bez dobrej wiedzy na temat tego rynku.

1 komentarz w temacie “Płynność inwestycji – czym jest i dlaczego jest ważna?

  1. Moim zdaniem aktualnie tylko inwestowanie w nieruchomości ma jakikolwiek sens

Komentowanie wyłączone