Jak sprawdzić dane w BIK?

Ubiegasz się o kredyt hipoteczny, gotówkowy, konsolidacyjny lub samochodowy? Zanim złożysz wniosek, sprawdź, jak wygląda Twoja historia kredytowa. Pobierz raport BIK i dokładnie go przeanalizuj, aby ocenić swoje szanse na pieniądze. Sprawdź, jak pozyskać raport o swojej sytuacji finansowej z Biura Informacji Kredytowej!

Metoda online, czy tradycyjna?

Istnieje wiele sposobów, aby pobrać raport z BIK. Wybierając konkretną metodę, zwróć uwagę na dostępne środki i potrzebne informacje. Jeśli chcesz szybko pozyskać raport, nie wychodząc przy tym z domu, skorzystaj z metody online. Nie musisz wtedy iść na pocztę, aby zdobyć niezbędne informacje. Jeżeli zastanawiasz się, jak sprawdzić BIK, skorzystaj z pomocy specjalisty.

Jak sprawdzić dane w Biurze Informacji Kredytowej?

Aby pobrać raport, zajrzyj na portal bik.pl, dzięki temu zaoszczędzisz sobie sporo czasu i nerwów. Dodatkowo otrzymasz szeroki zakres informacji, co ważne podane są w przystępnej formie. Raport zawiera informacje o kredytach bankowych i pożyczkach bankowych, dzięki czemu nic Ci nie umknie. Dodatkowo otrzymasz wyciąg BIG, który pozwala ocenić Twoją zdolność kredytową. Jeżeli chcesz poprawić swoją sytuację, skorzystaj z pomocy doświadczonej kancelarii, zajmującej się czyszczeniem BIK. Zanim podpiszesz umowę, upewnij się, że udziela gwarancji na swojej usługi. W ten sposób możesz jej powierzyć usunięcie negatywnych wpisów, nie ponosząc przy tym żadnego ryzyka. Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji, możesz pobrać kolejny raport, tym razem musisz odwiedzić biuro obsługi klienta BIK lub bank.

Kompleksowy raport BIK

Jeśli masz taką możliwość, możesz pojechać do warszawskiego oddziału BIK. Powinieneś się jednak liczyć z tym, że informacje nie są tak przejrzyste, jak w raporcie pobranym przez Internet. Możesz też złożyć pisemny wniosek o raport, wówczas otrzymasz go pocztą. Wspomniany dokument jest bardzo szczegółowy, warto jednak wcześniej skontaktować się z konsultantem, aby potwierdził, że dysponujesz aktualną wersją. Istnieje jeszcze prosty sposób, aby sprawdzić swoje dane w Biurze Informacji Kredytowej.

Wspomniany dokument możesz ściągnąć online, jeśli jesteś klientem PKO BP, Podkarpackiego Banku Spółdzielczego lub PEKAO S.A. Wersję drukowaną proponuje swoim klientom Bank Pocztowy i Santander Bank Polska. Decydując się na takie rozwiązanie, nie musisz już przechodzić rejestracji i weryfikacji danych przed pobraniem raportu.

Szczegółowy raport BIK w banku

Jeśli zależy Ci na szczegółowych informacjach, skorzystaj z raportu proponowanego przez PKO BP lub Inteligo. Wspomniany dokument wskazuje rzeczywistą ocenę punktową, a nie scoring procentowy, dzięki temu możesz lepiej ocenić swoje szanse na wsparcie finansowe. Możesz pobrać zarówno polską, jak i anglojęzyczną wersję. To ważne, jeśli pracujesz poza granicami Polski i starasz się o kredyt. Raport z banku zawiera też szczegółowe informacje na temat zobowiązań finansowych, co przyda Ci się, jeżeli zdecydujesz się na czyszczenie BIK. PKO BP proponuje szeroki wybór raportów, dlatego zdecyduj się na RAPORT Kredytowy Plus uwzględniający oceną punktową.