spółki celowe

Wall Street – jak giełdy radzą sobie z pandemią?

Wall Street – jak giełdy radzą sobie z pandemią?

Wall Street – jak giełdy radzą sobie z pandemią? W piątek miała miejsce sesja na Wall Street, w której odnotowano spadek głównych indeksów. Dow Jones zniżkował więcej niż 200 punktów, a inwestorzy się martwią. Ich obawy dotyczą wzrostu liczby zakażeń koronawirusem, a także pojawia się wizja, że programy kredytowe Fedu wygasną.

Co dokładnie słychać na Wall Street?

Co dokładnie wyniknęło z ostatniej sesji giełdowej na Wall Street? Na zamknięciu Dow Jones Industrial zanotował spadek 0,75 proc., a liczba punktów wyniosła 29.263,48. W przypadku S&P 500 możemy mówić o zniżkowaniu rzędu 0,68 proc., a przejawia się to w liczbie punktów 3.557,54. Z kolei Nasdaq Comp zniżkował 0,42 proc., a liczba punktów to 11.854, 97 pkt.

Jak na giełdzie radzi sobie Pfizer?

A co z akcjami Pfizera, który zajmuje się właśnie we współpracy z niemiecką spółką BioNTech szczepionką na koronawirusa? Akcje tej firmy poszły w górę o 2,5%, a sam Pfizer złożył o wniosek do Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) o zezwolenie na to, aby jego szczepionkę można było stosować w nagłych wypadkach.

A co kiedy FDA zatwierdzi wniosek Pfizera? Wtedy najprawdopodobniej uda się wprowadzić szczepionkę do użytku, a odbędzie się w to kilku fazach. Pierwsze osoby, które skorzystają z niej, to ludzie starsi oraz cierpiący na choroby przewlekłe. Następnie trafiłaby ona do pracowników najważniejszych sektorów gospodarki, nauczycieli a także pracowników schronisk dla bezdomnych. W następnej kolejności byliby to pracownicy więzień a następnie dzieci i młodzież.

Giełda kontra COVID-19?

Dyrektor ds. inwestycji w spółce Prime Partners, François Savary, patrzy na przyszłość optymistycznie. Możliwość zmierzenia się z kryzysem uważa za zwiastun przyśpieszenia gospodarczego. Tym pozytywnym nastrojem napawa go wieść o opracowaniu szczepionki na COVID-19, choć nie wiadomo jeszcze, co przyniosą przyszłe sesje na Wall Street.