opłacalność

Elon Musk trzecim najbogatszym człowiekiem świata

Elon Musk trzecim najbogatszym człowiekiem świata

Akcje Tesli wzrosły niedawno aż o 8,2%, a wiemy już, ze spółka w grudniu znajdzie się w składzie indeksu S&P500. Warto przypomnieć, że S&P500 jest indeksem największych amerykańskich spółek, a teraz dołączy do niego firma Elona Muska. Informacje na ten temat pochodzą od firmy S&P Dow Jones Indices. Zapowiedź ta miała ogromny wpływ na akcje Tesli, które wzrosły o 8,2%.

Jaki jest popyt na akcje spółki, którą dowodzi Elon Musk?

Akcjonariusze firmy Elona Muska bardzo długo czekali na ten moment, ale udało się w końcu spełnić ich cel. Dziś możemy być już pewni, że tesla znajdzie się w indeksie S&P500. Sama wiadomość wystarczyła, żeby pojawił się ogromny popyt na akcje spółki. Co eksperci mówią na temat popytu ze strony funduszy inwestycyjnych, mających wkrótce zakupić akcje Tesli? Szacuje się, że kiedy spółka wejdzie do S&P500, to popyt na jej akcje ma wynieść mniej więcej 51 mld dolarów amerykańskich.

Spekulacje na temat wzrostu

Pojawiły się już spekulacje dotyczę tego, jaki będzie wzrost Tesli na giełdzie od momentu, gdy firma wejdzie do indeksu. Można spróbować to porównać z akcjami Yahoo w 1999 r., które w podobnych okolicznościach wzrosły o 64%. Pamiętajmy jednak o jednej różnicy, jaką jest okres notowań. Okres, w którym Yahoo odnosiło największe sukcesy na giełdzie amerykańskiej, trwał jedynie 5 sesji.

Kiedy Tesla wejdzie do S&P500, będziemy mogli uznać ją za jedną ze spółek, cechujących się największą kapitalizacją w historii istnienia indeksu. Na temat moment Elon Musk może się pochwalić, że wartość rynkowa jego spółki wynosi ok. 380 mld dolarów amerykańskich. Kiedy tesla znajdzie się w indeksie S&P500, jej wartość rynkowa będzie większa niż wartość 95% spółek, które obecnie się w nim znajdują. Waga Tesli w indeksie wyniesie 1%.

Giełda w czasach pandemii

Pamiętajmy, że wraz z wybuchem pandemii koronawirusa, sytuacja na giełdzie nieco się zmieniła. Wszyscy inwestorzy muszą brać pod uwagę zmieniające się czynniki, aby móc mieć pewność, że ich pozycja na giełdzie jest stabilna. Inwestowanie w akcje Tesli póki co wydaje się bezpieczne.