tesla

Tesla czy Facebook – kto zagraża Bezosowi?

Tesla czy Facebook – kto zagraża Bezosowi?

Wiemy już, że doszło do pewnych przetasowań w świecie finansów. Na trzecie miejsce najbogatszych osób świata wdrapał się Elon Musk, pokonując tym samym Marka Zuckerberga. Czy są oni dla siebie nawzajem zagrożeniem i czy możliwe jest zdetronizowanie Jeffa Bezosa?

Tesla wspina się na wyżyny

Wiemy już, jaki sukces osiągnęła spółka Tesla, a chodzi tu o jej wejście do indeksu S&P500. Wiemy, że kapitalizacja spółki Elona Muska pójdzie znacznie w górę, a to oznacza, że Musk stanie się o wiele bogatszy niż jest teraz. Jego obecny majątek wycenia się ja 110 mld dolarów amerykańskich, z czego większość to akcje firmy.

Dzięki temu wzrostowi pozycja Muska na indeksie Bloomberg Billionaires jest już wyższa niż Marka Zuckerberga, a majątek tego drugiego wycenia się na ok. 104 mld dolarów amerykańskich. Sytuacja zmieniła się z dnia na dzień, bowiem przed ogłoszeniem wpisu na S&P500, Elon Musk był zaledwie na 4. miejscu. Skutkiem dla Zuckerbega jest to, że niestety musiał on opuścić podium, samemu spadając na miejsce czwarte.

Jak wiele brakuje do pierwszego miejsca?

Jak się okazuje, tak naprawdę ani Mark Zuckerbeg, ani Elon Musk nie są blisko pobicia właściciela firmy Amazon, ani drugiego na liście Billa Gatesa. Majątek tego pierwszego wynosi 185 mld dolarów amerykańskich, podczas gdy Gates ma na koncie 129 mld w tej samej walucie.

Na ten moment nie zanosi się, aby Tesla miała pobić dwóch gigantów, ale jak wiadomo, giełda jest nieprzewidywalna. W końcu gdyby spojrzeć na sam wzrost, to majątek Elona Muska urósł w 2020 r. o 82 mld dolarów. W tej kategorii zdecydowanie wygrywa zarówno z Bezosem, jak i Gatesem. Abyśmy mogli to porównać, zwróćmy uwagę, że majątek tego pierwszego urósł w 2020 r. o 69 mld USD.