Skróty ze świata biznesu, co oznaczają?

Istnieją takie skróty, z którymi na co dzień nie posiada się styczności, ale nie znanie ich w sytuacjach biznesowych może powodować duży dyskomfort. Szczególnie w momencie starania się o nową posadę czy też nawiązywania nowych kontaktów w miejscu pracy. W takim razie co oznacza CEO, CMO, CIO czy CFO?

CEO to tytuł określający dyrektora generalnego lub prezesa. Najprościej mówiąc, wskazuje osobę, która zarządza przedsiębiorstwem oraz osobami znajdującymi się w zarządzie. Rozwinięcie skrótu to Chief Executive Officer.
CMO natomiast określa osobę zajmującą stanowisko dyrektora marketingu. Osoba ta odpowiedzialna jest za działania marketingowe oraz kontrolę pracowników, którzy zajmują się szeroko pojętą promocją firmy.  Do głównych zadań CMO należy komunikacja w social mediach, prowadzenie strony internetowej przedsiębiorstwa, budowanie oraz przestrzeganie strategii marketingowej marki.
CIO z angielskiego Chief Information Officer, czyli dyrektor do spraw informacji. Dba on o rozwój technologii w obszarze danego przedsiębiorstwa. Bardzo popularne i szybko rozwijające się stanowisko szczególnie w branży IT.
CFO określa się dyrektora finansowego danego przedsiębiorstwa, który planuje i ewidencjonuje budżet firmy. Do jego głównych zadań należy raportowanie do CEO oraz zarządzanie środkami działalności.