Usługa „szybka paczka” – jak skorzystać i nadawać tanie przesyłki?

Zawsze zależy nam na tym, by paczka kurierska jak najszybciej trafiła w ręce adresata. Aby przyspieszyć proces dostarczenia przesyłek, istnieją rozwiązania takie jak opcja „szybka paczka”. Dzięki niej przesyłka kurierska może zostać dostarczona w następny dzień roboczy. Jak skorzystać z takiej opcji i co zrobić, by nadawać tanie i szybkie paczki?

Szybka paczka — warunki usługi

Usługa szybkiej wysyłki to propozycja dla osób, którym zależy na błyskawicznym dostarczeniu paczki w dowolne miejsce w Polsce. Z usługi mogą skorzystać klienci pod wybranymi kodami pocztowymi. Ofertę można znaleźć na stronie https://www.globkurier.pl/oferta/szybka-paczka. Aby upewnić, się czy usługa szybkiej paczki jest dostępna, konieczne będzie wpisanie kodu pocztowego nadawcy oraz odbiorcy.

Szybkie nadanie i wysyłka to usługa realizowana przez kilka firm kurierskich działających na rynku. Najszybszy kurier jest dostępny w ofercie InPost, GLS oraz DHL.

Jak skorzystać z opcji „szybki kurier”?

Pierwszym krokiem jest przejście na stronę GlobKurier, na której dostępna jest usługa szybkiej paczki. Następnie trzeba wpisać kod pocztowy nadawcy i odbiorcy w celu weryfikacji dostępności oferty dla szczególnego zamówienia.

Kolejny krok to skorzystanie z szybkiej wyceny oferowanej przez GlobKurier, zaznaczenie, czy dostawa ma zostać zrealizowana do godziny 9:00, czy też do 12:00 i wybranie jednej z dostępnych ofert. Przy spełnieniu warunków kurier jeszcze tego samego dnia odbierze paczkę, która trafi do odbiorcy już w kolejnym dniu roboczym.

Szybka wysyłka — cennik

Koszt szybkiej wysyłki uzależniony jest od wielu czynników. W GlobKurier można jednak znaleźć najkorzystniejszą ofertę na rynku. Dzięki temu, że strona współpracuje z wieloma firmami kurierskimi, jest w stanie zaoferować najniższe ceny i błyskawiczną dostawę. Koszt wysyłki wraz z GlobKurier może być nawet o 70% niższy niż w przypadku zlecenia tej usługi bezpośrednio jednej z firm kurierskich. Dzięki temu strona GlobKurier pozwala na zaoszczędzenie sporej sumy.