Książki dla początkujących inwestorów.

Książki dla początkujących inwestorów.

Inwestowanie to stosunkowo ryzykowny sposób na powiększenie naszego kapitału. Trafne inwestycje mogą jednak przynieść znaczne zyski, dzięki którym będziemy zabezpieczeni finansowo. Nie istnieją skuteczne poradniki dla inwestorów, dzięki którym odnosić będziemy tylko i wyłącznie finansowe sukcesy. W większości przypadków, inwestycje są swoistą ruletką, w której to ktoś przegrywa, a ktoś inny wygrywa. Nie oznacza to jednak, że nie warto czerpać wiedzy od osób, które posiadają znaczne doświadczenie w inwestowaniu. Książki, w szczególności te z dziedziny finansów, zawierają szereg przydatnych informacji i wskazówek dla wszystkich tych, którzy nie posiadają doświadczenia w jakichkolwiek inwestycjach.

Droga żółwia, Curtis M. Faiht.

Książka ta nie jest stricte poradnikową pozycją, w której znajdziesz wszystkie niezbędne informacje i wskazówki dla inwestorów. Droga żółwia to historia pewnego eksperymentu i zakładu, który miał miejsce w latach 80 XX wieku pomiędzy dwoma inwestorami. Książka ta zawiera przydatne informacje dotyczące ryzyka inwestowania, zarządzania swoim kapitałem i co najważniejsze – sposobu zarabiania pieniędzy poprzez inwestowanie.

Czarodzieje rynku. Rozmowy z wybitnymi traderami. Jack D. Schwager.

Czarodzieje rynku to w rzeczywistości zbiór wywiadów z inwestorami, którzy odnieśli znaczące sukcesy na giełdzie. Pozycja ta zawiera wywiady z takimi ludźmi, jak Larry Hite, Paul Tudor czy Jim Rogers, którzy dzielą się z czytelnikami swoim sposobem myślenia, planowania, spekulowania i inwestowania. Każdy wywiad jest zasadniczo inny od poprzedniego, z każdego jednak wyciągnąć można wiele przydatnych informacji i poszerzyć swoją wiedzę. Książka ta jest także nazywana przewodnikiem po grze na giełdzie.