Pożyczki online – kto i kiedy może z nich skorzystać?

Pożyczki online – kto i kiedy może z nich skorzystać?

Postęp technologiczny przyniósł wiele ułatwień, nie tylko w życiu codziennym, ale i w sektorze finansowym. Obecnie, chcąc skorzystać z pożyczki czy też kredytu, nie musimy już wybierać się do najbliższej placówki banku celem złożenia odpowiedniego wniosku i następnie, oczekiwania przez kilka dni lub tygodni na pozytywną, lub też nie, decyzję banku. Pożyczki online są swoistym kołem ratunkowym, z których skorzystać mogą osoby w chwilowo ciężkiej sytuacji finansowej – pieniądze z pożyczki mogą zostać jednak wydane na dowolny cel, czy to zakup nowego telewizora, czy przetrwanie kilku tygodni do czasu otrzymania wypłaty.

Pożyczki online nie tylko od banków.

Tego rodzaju pożyczki świadczone są przez różnego rodzaju instytucje finansowe oraz firmy kredytowe, które nie są powiązane z żadnymi instytucjami bankowymi. W przypadku takich firm oferowane pożyczki są najczęściej niczym innym, jak tak zwanymi chwilówkami. A więc krótkoterminowymi pożyczkami, najczęściej na okres jednego miesiąca. Pożyczki oferowane przez banki cechują się możliwością rozłożenia spłaty na okres wielu miesięcy, czy nawet lat. Mianownikiem wspólnym zarówno dla banków, jak i firm niezależnych jest czas wypłaty pożyczonej kwoty. Uzyskane za sprawą pożyczki środki trafiają na konto pożyczkobiorcy zazwyczaj w przeciągu kilku godzin.

Kto może skorzystać z pożyczki online?

Warunki stawiane przez banki są z reguły dosyć rygorystyczne, od pożyczkobiorcy wymaga się najczęściej przedstawienia regularnego oraz stabilnego źródła dochodu. Firmy pożyczkowe zazwyczaj są o wiele bardziej „łagodne” w kontekście stawianych wymagań dla osób ubiegających się o pożyczkę. Niektóre firmy udzielają pożyczek nawet osobom bezrobotnym, takie pożyczki cechują się jednak najczęściej wysokim oprocentowaniem. Najbezpieczniej i najwygodniej jest korzystać z pożyczek oferowanych przez banki. Decydując się na pożyczkę od firmy niezależnej, warto w pierwszej kolejności sprawdzić opinie innych użytkowników.