Budowanie pozytywnej historii kredytowej.

Budowanie pozytywnej historii kredytowej.

To, czy bank udzieli nam ewentualnej pożyczki lub kredytu, jest w znacznym stopniu uzależnione od naszej historii kredytowej. Sprawdzając potencjalnego klienta, banki przede wszystkim korzystają z informacji znajdujących się w Biurze Informacji Kredytowej. Zapisywana jest tam historia oraz informacje dotyczące naszych przeszłych i aktualnych zobowiązań finansowych. Zawarte w niej są także dane dotyczące odpowiedzialności, chodzi więc o to, czy spłacaliśmy dane zobowiązanie terminowo.

Jak budować pozytywną historię kredytową?

By stworzyć pozytywną historię kredytową, potrzeba przede wszystkim czasu i odpowiedzialności. Szczególnie istotne jest spłacanie naszych zobowiązań w terminie. Wszelkie spóźnienie ze spłatą kredytu lub pożyczki może narazić nas na negatywny wpis w naszej historii kredytowej. Dobrym pomysłem będzie także korzystanie z różnego rodzaju ofert ratalnych. Zamiast więc natychmiastowo płacić gotówką, warto wybrać opcję spłaty podzieloną na raty. Terminowe spłacanie zobowiązań zostanie odnotowane Biurze Informacji Kredytowej. By budować pozytywną historię kredytową, trzeba przede wszystkim – korzystać z produktów finansowych.

Jak duży wpływ ma nasza historia kredytowa?

Pozytywna historia kredytowa często jest najważniejszą kwestią, od której zależy to, czy bank udzieli nam kredytu lub pożyczki. Negatywna historia może mieć także wpływ na to, na jakich warunkach zostanie nam udzielony dany kredyt. Z informacji zawartych w Biurze Informacji Kredytowej nie korzystają jedynie firmy udzielające tak zwanych „chwilówek”. W przypadku, gdy takie zobowiązanie nie zostanie spłacone w terminie, instytucja udzielająca chwilówki może zwrócić się do firmy windykacyjnej. A to również zostanie odnotowane w Biurze Informacji Kredytowej.