kasyna

Jak rozwija się branża kasyn online

Jeżeli dzisiejszy gracz wskoczyłby do wehikułu czasu i przeniósłby się pod koniec lat 90., a następnie zalogował w kasynie online, uznałby, że witryna hazardowa jest całkowicie nie do poznania. Jego doświadczenia w takim kasynie przypominałyby jedną z tych starych gier karcianych na Windows 98, takich jak pasjans – z ubogą szatą graficzną i niezgrabną rozgrywką.

W przeszłości witryny hazardowe nie odzwierciedlały blichtru i splendoru, jakie kojarzą się z kasynami. Jednak od tamtych czasów kasyna online przekształciły się w niezwykle wciągające i oszałamiające estetycznie arcydzieła. Jednakże podróż wcale się jeszcze nie skończyła i bardzo prawdopodobne, że wkrótce branża może przekształcić się w coś o wiele lepszego.

Oto, czego można się spodziewać w najbliższej przyszłości na rynku hazardowych gier online:

Gry online aktualizowane na bieżąco

Gry online, takie jak Fortnite, zmieniły sposób myślenia deweloperów o wydawaniu i promowaniu swoich gier. Wygląda na to, że za niedługo nastąpi odejście od regularnego wypuszczania nowych gier na rzecz aktualizacji i rozbudowy istniejących. A rodzajem gier, na który najprawdopodobniej wpłynie ta zmiana, są automaty online.

Patrząc na istniejące listy tytułów online, jak na przykład automaty SkyCity, można znaleźć wiele popularnych pozycji, które wpłynęły na sequele. Dead or Alive i Book of Dead to dwa bardzo dobre tego przykłady. W przyszłości popularne gry tego typu mogą po prostu otrzymywać aktualizacje i rozszerzenia, a nie zupełnie nowe sequele.

Treści oparte na umiejętnościach

Od pewnego czasu istnieje argument za wprowadzeniem do kasynowych gier online większej liczby elementów opartych na umiejętnościach. A popyt na to nieustannie wzrasta. Można argumentować, że niektóre oferty, takie jak poker i blackjack, wymagają umiejętności, a osoby, które dobrze znają się na grach, mają większe szanse na sukces. Jednakże obecnie inne gry, takie jak automaty i ruletka online, są całkowicie oparte na przypadku.

Wirtualna rzeczywistość

Gracze kasyn online wciąż walczą z powszechnym wprowadzaniem gier w wirtualnej rzeczywistości. Od 2016 roku VR reklamowany jest jako kolejny duży krok w branży, ale jak do tej pory nie cieszy się zbyt dużym zainteresowaniem. Wynika to z faktu, że technologia ta nie stała się jeszcze głównym nurtem. Aczkolwiek prognozy sugerują, że cały czas się rozwija i do 2024 roku może być warta około 45 miliardów dolarów.

Niektórzy z największych deweloperów iGaming, w tym Microgaming i NetEnt, tworzą gry VR w oczekiwaniu, że platforma stanie się wszechobecna. Dlatego nie ma wątpliwości, że zostanie ona wykorzystana do stworzenia jeszcze bardziej realistycznego doświadczenia w kasynie online. Jest duża szansa, że w ciągu najbliższych pięciu lat powstaną wirtualne kasyna bez depozytu, gdzie gracze będą mogli zasmakować zupełnie odświeżonej rozgrywki hazardowej.

A z racji tego, że technologia posuwa się do przodu w zawrotnym tempie, wszystko wskazuje na to, że za niedługo branża kasyn online wkroczy w nowy etap na drodze swojej ewolucji. Jakby nie było, na horyzoncie już widać duże zmiany.