Jak zaoszczędzić na ubezpieczeniu OC swojego samochodu?

Ubezpieczenie OC dla swojego auta to nie tylko konieczność, ale również rozsądek. Pozwala nam uniknąć wielu, przykrych sytuacji – zwłaszcza tych finansowych. Nie ma jednak co ukrywać, że w wielu przypadkach wysokość ubezpieczenia jest zwyczajnie nazbyt wysoka. Istnieją jednak sposoby, dzięki którym jesteśmy w stanie zapłacić mniej, a tym samym – nie uszczuplić aż nadto naszego portfela.

Współwłaściciel.

Wysoki koszt ubezpieczenia OC dotyczy przede wszystkim młodych kierowców, a więc osób pomiędzy 18, a 25 lat. Dlaczego w ich przypadku ubezpieczenie jest wyższe? Odpowiedź jest prosta – brak doświadczenia w prowadzeniu pojazdów. Jednak i na to jest rada, oraz rozwiązanie – warto w takim przypadku rozważyć współwłasność pojazdu. Mowa tu konkretnie o sytuacji, gdy dodatkowym współwłaścicielem zostaje osoba z dłuższym doświadczeniem.

Pojemność silnika.

Istotną kwestią wpływającą na wysokość składki ubezpieczenia OC jest pojemność silnika naszego pojazdu. Tutaj zasada jest prosta – im pojemność jest niższa, tym mniejsze ubezpieczenie zapłacimy. Największą oszczędnością pochwalić się mogą właściciele pojazdów, których pojemność silników jest mniejsza niż 1 litr.

Wiek.

Również wiek naszego pojazdu wpływa na wysokość ubezpieczenia. Im młodszy samochód, tym niższej składki możemy się spodziewać.

Przezorny zawsze ubezpieczony – czyli ochrona zniżek.

Dobrym rozwiązaniem będzie wykupienie dodatkowej ochrony istniejących już zniżek u naszego ubezpieczyciela. Dlaczego? Nie ma co ukrywać – sytuacja na drogach bywa dynamiczna i zmienna, toteż nietrudno o stłuczkę, czy wypadek. To z kolei wiązać się będzie z utratą wszelkich zniżek, a tym samym – podniesieniem składki ubezpieczenia.