Pożyczka dla osób zadłużonych – czy to możliwe?

Niespłacone zobowiązania finansowe są istną zmorą, która w skuteczny sposób potrafi uniemożliwić normalne funkcjonowanie. Widmo – w skrajnych przypadkach – komornika, nieustające telefony od wierzycieli, wszystko to sprawia, że w życiu pojawia się ogrom stresu i negatywnych emocji. Osoby zadłużone potrafią chwytać się swoistej brzytwy, byleby – pozornie – wyjść z zadłużenia. Często jest to branie kolejnych kredytów celem spłaty poprzednich zadłużeń, co doprowadza do swego rodzaju spirali zadłużenia. Czasami jednak takie osoby nie mają innego wyjścia. Co jednak w przypadku osób, które są oficjalnie uznane za dłużników – czy mają one szanse na uzyskanie pożyczki w jakiejkolwiek instytucji?

Pożyczki dla osób zadłużonych – czyli dla kogo?

Osobami zadłużonymi uznaje się takich klientów, którzy zmagają się z komornikiem lub firmą windykacyjną, nie posiadają zdolności kredytowej, lub jest ona skrajnie niska, jak i ich wiarygodność kredytowa uznawana jest za negatywną. W normalnym banku takie osoby nie mają więc żadnych szans na uzyskanie kredytu gotówkowego, nie oznacza to jednak, że nie niemożliwe jest zawarcie przez nich umowy z jakąkolwiek instytucją finansową.

Czym cechują się pożyczki dla zadłużonych?

Osoby zadłużone mają szansę na uzyskanie pożyczki – na rynku istnieje wiele niezależnych instytucji finansowych i firm, które oferują udzielenie pożyczki, czy też chwilówki. Należy jednak pamiętać o tym, że takie firmy mają świadomość tego, że ich klient – jeżeli jest zadłużony – może mieć problemy ze spłatą uzyskanej pożyczki. Z tego względu oferowane pożyczki cechują się – najczęściej – skrajnie wysokim rocznej stopy oprocentowania.