Książki o finansach, czyli zimowe must have

Zimową porą, kiedy herbata z pomarańczą i spokojne popołudnie w fotelu to standard, powinno się zadbać o jeszcze jeden mały, ale jakże ważny element… Oczywiście mowa o książkach, szczególnie tych biznesowych i finansowych. Nowy rok jest w pewien sposób kolejnym etapem życia- wiele osób podejmuje decyzję o zmianach; jedną z nich może być zdobywanie nowych umiejętności i wiedzy, którą wykorzystać można w celach polepszenia jakości swojego życia, dlatego poniżej znajduje się lista totalnych must have książkowych o finansach. Wiedza w nich zawarta przyczyni się do sprawniejszej realizacji postanowień noworocznych. Po które tytuły warto sięgnąć, mając wolny czas?

Finansowy Ninja

Tytuł ten cieszy się ogromną popularnością i nie schodzi z list topowych książek o oszczędzaniu i zarządzaniu finansami. Napisana przez polskiego guru planowania budżetu i kontroli domowych wydatków- mowa tutaj oczywiście o Michale Szafrańskim. Jak sam autor mówi, wszystko zaczęło się od bloga… To właśnie tam Michał dzielił się swoją wiedzą, aż postanowił zamknąć najważniejsze informacje w książce. Finansowy Ninja uczy nie tylko o oszczędzaniu, ale również przeczytać w niej można o  inwestowaniu i sposobach korzystania z finansowego kalkulatora.  Po przeczytaniu książki czytelnik będzie bogatszy o wiedzę z zakresu podstawowych, ale nieoczywistych zasad gospodarowania pieniędzmi.  Finansowy Ninja to tytuł nie tylko dla dorosłych, ale również młodzieży, która dopiero zaczyna przygodę ze swoimi finansami.

Bogaty ojciec biedny ojciec

Autor książki Robert Kiyosaki w swojej pracy pokazuje dwie perspektywy zarabiania pieniędzy; a dokładnie ojca ciężko pracującego i nadal nieposiadającego pieniędzy na własne zachcianki, oraz mężczyznę, który pracuje z głową. Książka ta uznawana jest za podstawową lekturę dla osób myślących o osiągnięciu wolności finansowej. Historia życia zupełnie innych mężczyzn i ich podejście doskonale obrazują, jak osiągnąć sukces i nie spędzać 12 ciężkich godzin w pracy. Autor przekazać chce, jak ogromną siłę posiada inwestowanie i prawidłowe zarządzanie finansami. Robert Kiyosaki pokazuje również upośledzony system edukacji. Jego zdaniem w żaden sposób nie przygotowuje on dzieci i młodzieży do radzenia sobie z własnymi finansami.

Jak pomnażać oszczędności?

Maciej Samcik, mimo iż książkę stworzył w 2012 roku, to idealnie wstrzelił się z tematyką, która zainteresować powinna w 2022 roku. Maciej Samcik zazwyczaj kojarzony jest przez swojego popularnego bloga finansowego „Subiektywnie o finansach” oraz dziennikarzem Gazety Wyborczej.  Książka to dzieło mające za zadanie ukazać możliwości inwestowania w polskich warunkach. Znaleźć w niej można praktyczne rady, wytłumaczony sposób postępowania z pieniędzmi oraz osobiste życiowe trudności autora.  Warto zainteresować się książką Macieja jeśli posiada się potrzebę zwiększania swojej wiedzy z zakresu ryzyka inwestowania i zasad jego ograniczania.