Czy warto kupić mieszkanie na wynajem w 2022 roku?

Czy warto kupić mieszkanie na wynajem w 2022 roku?

Jeżeli posiadasz znaczną ilość gotówki, najpewniej zastanawiałeś się nad czymś, co pozwoli Ci dodatkowo ją pomnożyć. Istnieje wiele sposobów, dzięki którym możesz wykorzystać swój kapitał w celu osiągnięcia większych zysków. Nie istnieją jednak inwestycje wolne od ryzyka, oczywiście, mógłbyś umieścić pieniądze na lokacie w banku i czekać wiele, aż zacznie Ci to przynosić zyski. Mniej bezpiecznym rozwiązaniem jest inwestowanie na giełdzie. Coraz popularniejsze staje się jednak kupno mieszkania na wynajem – czy jest to jednak dobry pomysł?

Mieszkanie na wynajem.

Marzeniem większości osób, młodych par, małżeństw, jest posiadanie własnego mieszkania na własność. Nie oznacza to jednak, że wynajem mieszkań odchodzi do lamusa. Wciąż bowiem cieszy się znaczną popularnością, zwłaszcza wśród młodych osób czy studentów. W Polsce znajduje się także ogromna liczba obcokrajowców, którzy także są zainteresowani wynajmem mieszkania. Kupno mieszkania na wynajem wydaje się być rozsądną inwestycją. Jest to jednak uzależnione od pewnych faktów.

Czy opłaca się kupić mieszkanie na wynajem?

Zdecydowanie jest to opłacalna inwestycja, chociaż także niesie za sobą pewne ryzyko. Przede wszystkim – w dobie szalejącej inflacji, branie kredytu hipotecznego nie jest najlepszym rozwiązaniem, chociaż, teoretycznie, to właśnie wynajmujący mieliby spłacać ratę Twojego kredytu. Jeżeli jednak dysponujesz znaczną ilością gotówki, zakup mieszkania wydaje się dobrym pomysłem. Należy jednak mieć na uwadze to, że nie zawsze będziesz w stanie znaleźć lokatorów do swojego mieszkania, a przestój w wynajmie może wynosić nawet kilka miesięcy. Jak to również w życiu bywa, nie zawsze trafisz na uczciwego człowieka. Wiele słyszy się o tak zwanych „dzikich lokatorach”, którzy nie tylko odmawiają płacenia czynszu, ale i wyprowadzki z mieszkania.