Jaki program do fakturowania wybrać?

Wystawianie faktur to jeden z najważniejszych obowiązków polskich przedsiębiorców. Ta procedura dotyczy zarówno VAT-owców, jak i tych przedsiębiorców, którzy z różnych powodów są zwolnieni z VAT. Niewątpliwie dużym ułatwieniem są programy, które umożliwiają wystawianie faktur. Na rynku znaleźć można darmowe i płatne rozwiązania, te działające w chmurze – co daje dostęp do dokumentów kosztowych z każdego miejsca, jak i te instalowane na komputerze. Wszystkie natomiast działają zgodnie z obowiązującym prawem, a ilość funkcji dodatkowych można dopasować do swoich potrzeb.

Obowiązek wystawiania faktur

Dobry program do wystawiania faktur https://ksiegowosc24.pl/darmowy-program-do-fakturowania/ pozwala szybko i sprawnie przygotować niezbędne dokumenty. Niezależnie od tego czy prowadzi się działalność jednoosobową, czy też większą firmę takie narzędzie będzie po prostu przydatne. Kilkoma kliknięciami można przygotować dokumenty kosztowe, potwierdzić transakcję czy też właściwie prowadzić ewidencję rozliczeń. W wielu firmach dużym ułatwieniem jest również wystawianie faktur cyklicznych, tworzenie zestawień, monitorowanie stanów magazynowych, a także automatyczne kontrolowanie danych kontrahenta. Jak widać, można to robić samemu bez konieczności zatrudniania dodatkowego pracownika lub też zlecania zadania firmie zewnętrznej.

Przygotowywanie i wysyłanie faktur kontrahentowi jest niezwykle ważnym elementem procesu podatkowego. To dlatego rzetelne wypełnianie wszystkich dokumentów ma kluczowe znaczenie w funkcjonowaniu mniejszej lub większej firmy. Dobry program z pewnością będzie wspomagać pracę, a także sprawi, że faktury cykliczne czy też inne dokumenty będą poprawne i zgodne z bieżącymi normami. A to duża oszczędność czasu i nerwów. Ciekawym rozwiązaniem jest pakiet przedsiębiorcy – faktura VAT staje się wówczas jednym z elementów całego systemu, który pozwala kompleksowo zadbać o różne aspekty działalności firmy.

Jak ułatwić sobie wystawianie faktur?

Wybierając program, należy zwrócić uwagę nie tylko na możliwość wystawiania faktur VAT. W codziennej pracy niezwykle ważne będą takie aspekty jak czytelny interfejs oraz dostęp do niezbędnych aktualizacji, które dotyczą norm prawnych. Prosty w obsłudze program do wystawiania dokumentów może również obejmować moduł magazynowy. Tego typu rozwiązanie pomaga kontrolować wydatki oraz finanse. Warto pamiętać o tym, że interfejs można również spersonalizować – co pozwala wybrać kolor faktury VAT, użyte fonty, wgrać własne logo. A taki dokument prezentuje się wówczas bardzo profesjonalnie. Program służy nie tylko wystawianiu faktur, ale można go również skonfigurować z zewnętrznymi systemami księgowymi, co umożliwia generowanie plików JPK, przesyłanie ich do właściwych urzędów. Wsparciem jest też dostęp do danych kontrahenta i możliwość ich modyfikacji oraz wprowadzenie kont bankowych.

Dostęp do dokumentów kosztowych

Klienci, którzy szukają dobrych narzędzi do wystawiania faktur sprzedażowych lub paragonów fiskalnych, wiedzą, że odpowiednio dopasowany program będzie sprzyjał rozwojowi prowadzonej działalności niezależnie od jej specyfiki czy wielkości. Nowoczesne narzędzia pozwalają zaoszczędzić cenny czas oraz ułatwiają codzienną pracę. Tym samym faktura VAT przestaje być złem koniecznym i dokumentem, który trzeba poprawnie wypełnić pod groźbą kary, a sam program daje szereg możliwości, które sprawiają, że zarządzanie firmą staje się przyjemniejsze, nawet jeśli nie mamy pojęcia o pracach biurowych czy księgowych. Nowoczesne narzędzia do wystawiania faktur online, paragonów czy rejestracji sprzedaży usług lub towarów przyspieszają wszystkie procesy i co istotne minimalizują ryzyko możliwych do popełnienia błędów.

Jak działa automatyczne kontrolowanie danych kontrahenta?

Nowoczesne programy są proste i intuicyjne w obsłudze zarówno dla właściciela firmy, jak i osób z nim współpracujących – dotyczy to przede wszystkim pracowników zajmujących się obsługą klientów i transakcji. W systemie powinna być również możliwość samodzielnego wystawienia rozmaitych dokumentów – faktur zaliczkowych i końcowych, proforma, korygujących oraz paragonów fiskalnych. Dostępne są one zarówno w wersji papierowej, jak i elektronicznej, co umożliwia przesłanie dokumentu mailem. Program daje również narzędzia, by weryfikować stan magazynu, a także analizować sprzedawalność towarów. Pozwala też na pobranie danych kontrahenta z Głównego Urzędu Statystycznego na podstawie numeru NIP firmy, a także daje możliwość prowadzenia filtrowanej kartoteki, w programie można też naliczać rabaty i wystawiać faktury cykliczne. Najważniejszym aspektem jest jednak to, że system jest zgodny z aktualnymi przepisami i urzędowymi wymaganiami. Dotyczy to przede wszystkim obowiązku wysyłania Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK V7, JPK_FA, JPK_MAG), oznaczania kodów GTU oraz procedur dla JPK. Pozwala również bezpiecznie przechowywać i archiwizować dane. Jak widać, program do fakturowania to narzędzie niezbędne i bardzo funkcjonalne.